Sprawy bieżące


Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Łośniu

W ostatnim dniu maja 2023 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 z oddziałami przedszkolnymi w Łośniu odbył się coroczny Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. W pikniku brało udział wiele organizacji (Staż Miejska, Policja, Straż Pożarna, KGW Łosień), w tym również nasze koło łowieckie, które reprezentowane było przez kolegów Arkadiusza Boczkowskiego, Patryka Bednarza i Jacka Ochenduszę. Przekazaliśmy dzieciakom wiele ciekawych informacji o zwierzętach leśnych, zorganizowaliśmy szereg konkursów z nagrodami, a dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy piękne kolorowanki oraz puzle o tematyce zwierzęcej. Zainteresowanie naszym stoiskiem było naprawdę bardzo duże. Cieszymy się, że odbiór naszej działalności w społeczności lokalnej jest bardzo pozytywny, a my możemy przekazywać prawdziwe i rzetelne informacje o łowiectwie i działalności myśliwych.

  


II Dąbrowskie Koziołki za nami

W dniach 26-28 maja 2023 roku odbyło się już drugie polowanie pod nazwą "Dąbrowskie Koziołki". Celem polowania jest przede wszystkim jak najszerszy ogląd łowiska, ocena polulacji sarny, wykonanie planu łowieckiego pozyskania kozłów, a także ocena wiosennego stanu łowiska. W ramach polowania każdy z uczestników odbył po 4 wyjścia w łowisko, rozpoczynając od piątkowego wieczoru, a kończąc na niedzielnym poranku. W ramach polowania pozyskano w sumie 5 kozłów, wykazujących ewidentne cechy selekcyjne. Królem polowania został kol. Przemek Rosak, który pozyskał zarówno najwięcej kozłów, jak również ocenionego najwyżej przez kolegów kozła. Po polowaniu odbyło się niedzielne śniadanie - tradycyjna jajecznica z cebulką i boczkiem na smalcu z dzika. W nagrodę Król Polowania przygotuje niedzielną jajecznicę na polownaniu za rok. Podsumowując polowanie można stwierdzić, że stan poluplacji sarny w naszym łowisku jest bardzo dobry, większość kóz już się wykociła. Mamy bardzo dużo regularnych szóstaków w średnim wieku i dużo młodzieży. Stan kóz też jest wysoce zadowalający. Jedyne co niepokoi to rozrastający się na masową skalę przemysł zabierający zwierzętom ich naturalne tereny. Z rolnej Tucznawy zrobiono dzielnicę przemysłową, a jej dalsze zagospodarowanie trwa w najlepsze. Podobnie dzieje się na Strzemieszycach Małych. Nie ma się co dziwić, że potem sarny i dziki wchodzą do miast.


Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze 2023

Dnia 12 maja 2023 roku odbyło się coroczne Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "Dąbrowa". W tym roku było ono szczególnie ważne, gdyż po dłuższej przerwie związanej z Covid-19, wybierane były nowe władze Koła. Nad prawidłowym przebiegiem spotkanie czuwał kolega Zbigniew Kwiecień. Walne Zgromadzenie jednogłośnie wybrało Zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Prezesem został kol. Ryszard Koselarz, Łowczym kol. Arkadiusz Boczkowski, Skarbnikiem kol. Przemysław Rosak, a Sekretarzem kol. Zbigniew Kwiecień. W skład Komisji Rewizyjnej weszli koledzy Andrzej Wąsik, Adam Stankiewicz oraz Marek Łukawski. Delegatem Koła na Okręgowy Zjazd Delegatów został kol. Arkadiusz Boczkowski. Walne zatwierdziło budżet oraz plan działalności koła na ten rok oraz podjęło 18 uchwał regulujących zasady naszej działalności. Całe spotkanie, jak i wybory, przebiegły w przemiłej atmosferze. Nie ma to jak zgoda i poparcie kolegów. To dodaje skrzydeł i chęci do dalszej pracy na rzecz Koła. Po oficjalnym zamknięciu obrad przyszedł czas na dyskusje w kuluarach, omawianie planów na przyszłość, a także wspominanie "starych czasów".

 


Sprzedaż bezpośrednia dziczyzny

Koło Łowieckie "Dąbrowa" w Dąbrowie Górniczej prowadzi sprzedaż bezpośrednią dziczyzny. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani należy złożyć zamówienie telefonicznie pod numerem 603 095 972, ustalając gatunek zwierzyny, szacunkową wagę, koszt, warunki odbioru oraz oraz inne szczegóły zamówienia. Szacowany okres realizacji zamówienia od tygodnia do dwóch. Sprzedajemy całe tusze zwierząt łownych w skórze, po usunięciu narządów wewnętrznych (po wypatroszeniu). W naszym punkcie sprzedaży nie ma możliwości kupna połowy tuszy, czy ćwiartki, a także skórowania, czy rozbioru tusz. Nie sprzedajemy również gotowych wyrobów. Tusze dzików podlegają obowiązkowemu badaniu na obecność włośnia. Od teraz dziczyzna jest w Państwa zasięgu, takie cuda jak na zdjęciu można zrobić sobie samemu w domu. Nasza oferta skierowana jest do osób prowadzących lokale gastronomiczne, a także do osób prywatnych, pragnących skosztować dziczyzny.

Ze względu na ASF od 30.12.2022 sprzedaż tusz dzików na chwilę obecną jest wstrzymana.