Sprawy bieżące


Ochrona upraw

Obecnie myśliwi z koła "Dąbrowa" realizują dyżury na uprawach zbóż, kukurydzy oraz na ziemniakach na terenie Łośnia, Tucznawy i Łęki. Celem jest ochrona pól przed zniszczeniami powodowanymi przez dziki. Strzały, które możecie Państwo słyszeć w nocy w tych rejonach to głównie petardy odstraszające dziki od upraw. Całą noc teren jest patrolowany przez co namniej dwie osoby. W celu ułatwienia nam dojazdu do pól prosimy rolników o wykaszanie dróg dojazdowych, tak by nasi myśliwi mogli w miarę bez przeszkód dojechać na uprawy i prowadzić obserwację. Dyżury pełnimy aż do żniw.


Nowi członkowie koła

Miło nam poinformować, iż od dnia 08.07.2021 koło nasze powiększyło swój stan o dwóch nowych członków: Łukasza Barana i Tomasza Piekoszewskiego. To nasi stażyści, którzy dali się poznać z jak najlepszej strony i tym samym zdobyli zaufanie kolegów. Gratulujemy nowym członkom koła oraz życzymy satysfakcji z pracy na rzecz przyrody i łowiska.


Jubileusz 90-lecia koła "Dąbrowa"

W tym roku przypada jubileusz 90 lecia istnienia koła Łowieckiego "Dąbrowa" w Dąbrowie Górniczej. W jaki sposób będzie on obchodzony, zależy od obowiązujących obostrzeń. Będziemy informować na bieżąco.


Odsłony: 21289